Dėl žemės mokesčio

Spaudoje ir per radiją vis primenama, kad nuo šiol ir daugiabučių namų gyventojai turi mokėti žemės mokesti nuo jiems priklausančio žemės sklypo prie buto.

Norime informuoti, kad Žeimių 6A ir 6B butų savininkams nereikia nerimauti, nes remiantis buto pirkimo sutartimis, žemės sklypą ir visais su juo susijusiais mokesčiais rūpinasi bendrija. Aplink namus esantis sklypas yra administruojamas nuo 2008 metų, nuo tada yra mokamas ir žemės mokestis, kas per metus sudaro apie 1700lt (už visas 0,7ha sklypą), mokestis yra sumokamas iš kaupiamojo mokesčio.

Šilumos ūkių priežiūra

2010 m. liepos mėnesį įsigaliojo įstatymas draudžiantis šilumos ūkius daugiabučiuose namuose prižiūrėti šilumos tiekėjams. Įsigaliojus įstatymui, šilumos ūkius galėjo prižiūrėti aukštąjį išsilavinimą turintys asmenys, kurie energetikos inspekcijoje turėjo išklausyti dviejų savaičių kursus, po kurių buvo egzaminuojami, o išlaikiusiems egzaminus  4 metams buvo išduodami atestatai.

Iki 2014 rugsėjo 1d. Žeimių 6A ir 6B namų šilumos ūkius prižiūrėjo bendrijos pirmininkas, tačiau 2014 sausio 1d. įsigaliojo įstatymo dėl šilumos ūkių prižiūrėtojų pataisos, kuriose atsirado pakeitimų. Pagal naujai įsigaliojusią tvarką energetikos pažymėjimai yra išduodami tik asmenims turintiems techninį aukštąjį išsilavinimą (santechnikos, šilumokaičių valdymo srities).

Norint pradėti 2014-2015m. šildymo sezoną visų daugiabučių namų savininkai turėto pasirašyti bendradarbiavimo sutartis su įmonėmis ar privačiais asmenimis kurie turi tinkamas atestacijas ir pažymėjimus. Šiaulių mieste ir rajone šiuo metu yra tik trys įmonės atitinkančios įstatymo reikalavimus.

Atsižvelgus į esamų įmonių įkainius bei bendradarbiavimo sąlygas bendrijoms DNSB Žeimių 6A ir DNSB Žeimių 6B buvo pasirinktas šilumos ūkių prižiūrėtojas UAB „Šiaulių administratorius“. Minėtos įmonės paslauga mėnesiui kainuoja 200,00lt (konkurentų kainos atitinkamai 270 lt ir 300 lt). Pasirinkimą įtakojo ir tai, kad UAB „Šiaulių administratorius“ leidžia patiems reguliuoti šilumokaitį pagal savo poreikius,  kas yra reikalinga nes Žeimių 6A ir 6B namuose butuose yra kolektorinė sistema, todėl reikalingi daug mažesni šilumos energijos „padavimai“ nei įprastose namuose.