Siekiant kuo efektyviau nureguliuoti namo šilumokaitį – APKLAUSA

Norint išsiaiškinti gyventojų poreikį buto šildymui, parengta apklausa.

Šiuo metu namo šilumokaitis nustatyta taip, kad ant radiatoriaus esantį termoreguliatorių nustačius ant 5 bute būtų pasiekta 23-24 C temperatūra.

Šiuo metu jei bute palaikoma 18-19C temperatūra, vieno kv. metro šildymo kaina siekia apie 0,32EU. Paskaičiuota, kad kiekvienas laipsnis aukščiau 19C kainuoja maždaug po plius 0,06EU už  kv. metrą.

Norima išsiaiškinti, kokia didžiausia vidutinė temperatūra bute šiuo metu yra naudojama, o tada nustatyti namo šilumokaitį pagal esamą poreikį (pvz.: jei name 70proc. butų nusistatę termoreguliatorius ant 3 ir bute pakanka šilumos, būtų galima sumažinti šilumokaičio pajėgumą 20-30%, ko pasėkoje termoreguliatorius nustačius ant 5 būtų gaunama tokia pat šiluma už mažesnę kainą).

Be to šiuo metu, jau yra galimybė nakčiai šildymą sumažinti iki -5C, ko pasėkoje, taip pat sumažėtų sunaudojamos šilumos kiekis butui apšildyti.

[Form id=“12″]

Primename, kad remiantis AB „Šiaulių energija“ taisyklėmis, visiems butams yra taikomas 0,3 šildymosi koeficientas – Jūsų sunaudotas šilumos kiekis buto šildymui, negali būti mažesnis nei 30% nuo bendro visų butų sunaudojamo kiekio vienam kvadratiniam metrui apšildyti.  Ši sąlyga taikoma, vadovaujantis bendrosiomis higienos normomis ir faktoriumi, kad „bute šiluma turi būti palaikoma bute įrengtos šildymo sistemos, o ne kaimyniniuose butuose įrengtos šildymo sistemų sąskaita“.